بخش علمی

پرینت

مطالعه ای جدید نشان می دهد که چگونه سلول های جنینی طناب نخاعی، عضلات و استخوان را می سازند

نوشته شده توسط پایگاه اطلاع رسانی سلول بنیادی در .

مطالعه ای بوسیله محققین در انستیتو فرانسیس کریک و دانشگاه ادینبورگ اطلاعات جدیدی را در مورد سلول هایی که طناب نخاعی، عضلات و بافت استخوان را در جنین های پستانداران تولید می کنند ارائه کرده است. این کشف راه را برای تولید بافت های انسانی از سلول های بنیادی در آزمایشگاه و مطالعه بسیاری از بیماری های مخرب مانند بیماری نورون های حرکتی و دیستروفی عضلانی هموار می کند.
پرینت

کشف راهی جدید برای تقویت سلول های بنیادی برای تحریک بازسازی عضلانی

نوشته شده توسط پایگاه اطلاع رسانی سلول بنیادی در .

محققین در انستیتو تحقیقاتی بیمارستان اوتاوا(OHRI) و دانشگاه اتاوا راه جدیدی را برای تحریک بازسازی عضلانی کشف کرده اند که راه را برای ایجاد درمان های جدید برای بیماری های ناتوان کننده ای مانند دیستروفی عضلانی هموار می کند.
پرینت

درمان دیستروفی عضلانی با داروی سرطان

نوشته شده توسط خبرگزاری ایسنا در .

محققان در یک پژوهش جدید نشان دادند که یک دارو که در حال حاضر برای درمان سرطان کلیه و معده استفاده می‌شود، می‌تواند ضعف و تحلیل عضلانی در بیماران مبتلا به نوعی از دیستروفی عضلانی را برطرف ‌کند.

پرینت

سلول های مهندسی شده از بیماران مبتلا به دیستروفی عضلانی نشانه هایی از تنوع در علایم را نشان می دهند

نوشته شده توسط پایگاه اطلاع رسانی سلول بنیادی بنیان در .

محققین در جان هاپکینز گزارش کرده اند راهی را شناسایی کرده اند که سلول های عضلانی انسان را قادر می سازد تا موتاسیون های ژنتیکی که بیماران مبتلا به دیستروفی عضلانی دوشن(DMD) به آن دچار می شوند را تحمل کنند.
پرینت

دیستروفی عضلانی دوشن یک بیماری سلول های بنیادی است!

نوشته شده توسط پایگاه اطلاع رسانی سلول بنیادی بنیان در .

مطالعه ای جدید در دانشگاه و بیمارستان اوتاوا درک ما را به طور کامل در مورد دیستروفی عضلانی دوشن تغییر می دهد و می تواند راه را برای ایجاد درمان های موثر هموار کند.