روانشناسی

حقایقی که هر خانواده ای که فرزند بیمار دارد باید بداند

نوشته شده توسط هانیه ضیائی در .

این نوشته برای والدین و کسانی ست که با کودکانی سر و کار دارند که سلامتی آنان با یک بیماری تهدید شده است. این متن به والدین کمک خواهد کرد که چگونه با دیگر فرزندان سالم خود در خصوص فرزند بیمار صحبت کنند و چگونه بر روی رفتار آنان تاثیرگذار باشند. امیدواریم پس از مطالعه، نگرانی ها و دلواپس های شما در خصوص صحبت با دیگر اعضای خانواده درباره فرزند بیمار از بین برود.

راهنماي آموزشي براي والدين و معلم كودك و يا دانش آموز مبتلا به ديستروفي عضلاني دوشن

نوشته شده توسط سعيد ضروري در .

در اين جزوه كمك آموزشي مسائل و موارد مربوط به كلاس هاي درس افراد مبتلا به ديستروفي عضلاني دوشن (DMD) مطرح مي شود تا با استفاده از اين نكات و دستورالعمل ها محيط هاي آموزشي براي افراد قابل استفاده باشند .

هيچكس كامل نيست

نوشته شده توسط سعيد ضروري در .

این كتابچه با هدف آشنایی کودک مبتلا به دیستروفی عضلانی و جواب دادن به برخی از سئوال هایی که ممکن است در ذهن او وجود داشته باشد تهیه شده است که شامل راهنمایی هایی برای مدیریت بهتر بیماری با زبانی کودکانه به خود فرد مبتلاست که باعث همکاری بیشتر او با فیزیوتراپیست و کار درمان و مددکار اجتماعی می شود که در نتیجه باعث کاهش روند پیشرفت بیماری و تاخیر در بروز نشانه های بیماری می شود.

زندگی کردن با ای.ال.اس /کنار آمدن با تغییرات

نوشته شده توسط سحر عابدي ويراستار:الهام اكبري ويراستار علمي:دكتر طيبه حيدر پور در .

این کتابچه مسائل عاطفی، روحی و روانی که شما در زندگی تان به خاطر ابتلا به ای.ال.اس با آنها مواجه هستید را بیان می کند و اطلاعاتی در مورد نحوه مقابله با آن و تغییر شیوه زندگی تان و بسیاری از مسائلی که در زمان ابتلا به این بیماری برایتان رخ می دهد را شرح می دهد.