• کاستی‌های زندگی معنای تازه‌ای به داشته‌ها می‌بخشند
  • به حضور آن‌هایی که زیباترین تصویر زندگی‌شان لبخند توست ...
  • و هر روز پر از اشتیاق چشم باز می‌کنند برای دیدن توانمندی‌هایت
  • آن‌گاه که هستی، بودنت را جشن می‌گیرد
  • پر از رنگ و نور و زیبایی ...
  • به جای بیاور ... شکر این بودن در جهانی که تو را می‌خواند
  • جهانی که اگر چه گاه پر از درد و غم و دلتنگی است
  • اما، قهرمانانش، صاحبان لبخند و امیدند

پرینت

اولین کارگاه آموزشی دیستروفی عضلانی در شیراز برگزار شد

نوشته شده توسط مریم ناخدا در .

در روز شنبه هجده آذرماه اولین کارگاه آموزشی دیستروفی عضلانی با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی شروع شد.

 

در ابتدا آقای آزرمی مدیر بهزیستی شهرستان شیراز ضمن شادباش و خیرمقدم به مسئولین، اساتید فرهیخته، مددکاران و مددجویان گرامی و مسئول برگزاری این همایش در خصوص اهمیت این کارگاه و تداوم برگزاری چنین کارگاههایی پرداختند.

 

پس از پخش کلیپهایی در خصوص آشنایی با بیماری دیستروفی سرکار خانم دکتر اینانلو متخصص مغز و اعصاب برای سخنرانی به جایگاه رفتند و درخصوص بیماری دیستروفی، انواع آن، نوعهای متداول دوشن، بکر و ...، لزوم چک آپ دوره ای ریه و قلب و در صورت نیاز استفاده از دستگاههای تنفسی، بهترین راههای کنترل پیشرفت بیماری و ... پرداختند.

 

 

در ادامه جناب آقای دکتر فردایی متخصص ژنتیک به بیان مطالبی در مورد علایم و عوارض بیماری از دید ژنتیک، نحوه وراثت و انتقال به نسل بعد، لزوم مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و بارداری و امکان تشخیص جنین و بحث پیشگیری پرداختند.

پس از پذیرایی از مهمانان، سرکار خانم بازی پور کاردرمانگر به نمایندگی از دکتر درخشان راد، در خصوص نحوه کاردرمانی، لزوم استمرار کاردرمانی و فیزیوتراپی و لزوم آب درمانی در کنار کاردرمانی و نمونه های کند شدن پیشرفت بیماری با انجام کاردرمانی پرداختند.

 

 

در انتهای این مراسم به رسم یادبود به تعدادی از اساتید این کارگاه لوح تقدیری از طرف نماینده انجمن دیستروفی ایران سرکار خانم ناخدا توسط جناب آقای گودرزی معاون توانبخشی استان فارس اهدا گردید.

 

صمیمانه از همکاری آقایان حمید گودرزی معاون توانبخشی استان، حمید آزرمی مدیر بهزیستی شیراز، آقای لک زاده رییس مجتمع گلریز شیراز، آقای دکتر فرهادی مدیر سازمانهای مردم نهاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرکار خانم دکتر سرور اینانلو، جناب آقای دکتر فردایی و سرکار خانم بازی پور مدرسین کارگاه، سرکار خانم جشنی زاده و جناب آقای عبدی مجریان توانمند برنامه، شرکت اتوبوسرانی، سازمان تربیت بدنی، شورای شهر شیراز شهرداری منطقه 7 و حوزه هنری شیراز که ما را در برگزاری هر چه بهتر این همایش یاری نمودند کمال تشکر و قدردانی را مینماییم.